XML API Sistemi

Web Tasarım Firmaları

XML API Sistemi

Başkaları sizin sisteminizi kullanarak yeni sistemler geliştirsin

XML API Nedir

XML, iki bilgisayar sistemi arasında aynı dili kullanarak haberleşmenin standartıdır. Örneği A sistemi otel ismini belirli şekilde gönderir, haliyle B sistemi otel ismini nasıl alacağını bilir. Bu şekilde haberleşme hatasız gerçekleşir. XML tüm dünyada kullanılan standart bir haberleşme protokolüdür.

Acente XML API Ne Yapar

XML sistemi ile otel ve turlarınız listesini, fiyatlarını, fotoğraflarını başka bir firmaya toplu halde verebilirsiniz. Aynı zamanda XML verdiğiniz firmalar sizin otellerinizi, turlarınızı anlık olarak sorgulayabilir, müsaitlik alabilir, fiyat hesaplatabilir, rezervasyon yaptırabilir ve kredi kartı bilgilerini gönderip sizin sanal posunuzdan çekim yaptırabilir. Yapılan satışlar o firmanın acente paneline yazılır ve komisyonu hesaplanıp cari hesabına eklenir. Bu şekilde başka sistemlerin sizin siteniz üzerinden otomatik satış yapmasını sağlayabilirsiniz.

Kendi Sitemi Kendim Yapacağım

Acente2 sistemi size web siteniz için bir alt yapı sunar. Ancak siz kendi yazılım ekibiniz ile kendi site yazılımınızı yapabilir, Acente2'nin operasyon ve muhasebe alt yapısını XML ile bağlantı yapıp kullanabilirsiniz. Bu durumda Acente2 sistemini sadece operasyonel ve muhasebesel işlemleriniz için, site görselliği, seo ve diğer fonksiyonlar için kendi yazılımını kullanmış olursunuz. Bu şekilde çeşitli projeler geliştirebilir ve XML ile çalıştırabilirsiniz.

Örnek Uygulama

İdeal Tur / Ankara: www.oteldenal.com adresinde faaliyet gösteren web sitesilerini kendi yazılım ekiplerince geliştiriyorlar ve operasyon ile muhasebe için Acente2 programını kullanıyorlar. Kendi web siteleri ile Acente2 programı arasında XML alt yapısı çalışıyor. Bu şekilde hem fiyat çekip, hemde satışları sistemimize gönderebiliyorlar.
 

Kurumsal Web Site

Turizm Acentası Sitesi

Otel Web Sitesi

Emlak Web Sitesi

Kişisel Web Site

E-Ticaret Sitesi